AgroSulCaAktualizacja:

AgroSulCa - cena
3 790,00 zł netto za tonę
Detal Hurt
3 790,00 zł netto 0,00 zł netto
4 093,00 zł brutto 0,00 zł brutto
AgroSulCa

AgroSulCa opis produktu

Nawóz siarkowo-wapniowy zawierający dwa składniki mineralne w formie dostępnej dla rośliny: wapń oraz siarkę siarczanową. Nawóz w postaci naturalnej – drobnokrystalicznej, należy do nawozów o spowolnionym działaniu. AgroSulCa to nawóz stały, sypki i miałki o strukturze bezpostaciowej, ale nie pylistej – warunkuje to odpowiednia zawartość wilgoci.

Przeznaczenie i stosowanie AgroSulCa

System nawożenia nawozem AgroSulCa opracowano dla sekwencji roślin uprawnych, zakładając działanie siarki i wapnia w cyklu dłuższym niż jeden sezon wegetacyjny. Zalecane dawki stosowania nawozu opracowane są dla poszczególnych grup upraw. AgroSulCa należy do grupy nawozów o spowolnionym działaniu. Jej regularne stosowanie zapewnia prawidłowe wysycenie gleby składnikami i optymalne odżywianie roślin.

Nawóz znajduje zastosowanie w nawożeniu wszystkich uprawianych roślin, w tym na gleby o odczynie kwaśnym i niskiej zawartości siarki. Zaleca się jego stosowanie pod uprawy polowe, użytki zielone, warzywa i uprawy sadownicze – w szczególności pod rośliny posiadające zwiększone zapotrzebowanie na siarkę. Dawka nawozowa uwzględnia pokrycie zapotrzebowania roślin na siarkę i wapń oraz ogranicza niekorzystne działanie toksycznego glinu.

Skład AgroSulCa

  • 17,0% S,
  • 42,9% SO3,
  • 21,0% Ca,
  • 30,4% CaO.

Korzyści zastosowania AgroSulCa

Nawóz poprawia ogólne właściwości gleby, dostarcza siarkę i wapń, eliminuje wpływ toksycznego glinu Al3+. Dodatkowo, nie zakwasza gleby i stabilizuje jej odczyn. Dzięki niemu, rośliny lepiej wykorzystują azot i zwiększa się ich odporność na stres.

Nawóz zapewnia lepszą infiltrację wody w glebę, co zapobiega erozji. AgroSulCa wpływa na wzrost głębokości ukorzeniania się roślin, co ułatwia lepsze wykorzystanie wody i azotu. Co więcej, poprawia jakość płodów, zwłaszcza warzyw (więcej wapnia i białka), a także poprawia zdrowotność roślin.

Pakowanie i transport AgroSulCa

AgroSulCa jest pakowana:

  • w big bagi o pojemności 0,5 i 1 t,
  • luzem.

Archiwalne ceny nawozu AgroSulCa

AgroSulCa - cena w województwach

AgroSulCa - cena w województwach
Województwo Detal netto
pomorskie 3 790,00 zł