ANWIL saletra amonowaAktualizacja:

ANWIL saletra amonowa - cena
2 602,00 zł netto za tonę
Detal Hurt
2 602,00 zł netto 0,00 zł netto
2 810,00 zł brutto 0,00 zł brutto
ANWIL saletra amonowa

ANWIL saletra amonowa opis produktu

Uniwersalny nawóz azotowy. Saletra, która jest rozpuszczalna w wodzie działa szybko, dostarczając roślinom azot i magnez. Azot występuje w produkcie w dwóch formach. Pierwszą jest forma azotanowa, szybko działająca, natomiast drugą jest forma amonowa, która jest uwalniana w dłuższym okresie po wysiewie. Niezależnie od warunków glebowych i technologii upraw, taki układ zapewnia maksymalne zaopatrzenie roślin w azot.

Nawóz ten jest substancją higroskopijną, przez co łatwo rozpuszcza się w wodzie. Ulega rozkładowi w temperaturach powyżej 180°C i jest to związek podtrzymujący palenie. Ma postać białych lub kremowych granulek o wymiarach od 1 do 3,15 mm (w min. 96% zawartości). Zawartość całkowita azotu w produkcie: 34,0 +/-0,6%.

Przeznaczenie i stosowanie saletry amonowej ANWIL

Nawóz można stosować pod wszystkie rośliny i na wszystkich glebach. W celu uzyskania optymalnej skuteczności na glebach alkalicznych i świeżo wapnowanych, warto wymieszać saletrę amonową z glebą.

Korzyści zastosowania saletry amonowej ANWIL

Nawóz wpływa na poprawę wielkości oraz jakości plonu – przedłużenie okresu wegetacji, wypełnienie ziarna, wzrost masy nadziemnej części rośliny. Dodatkowo, zwiększa zawartość i jakość aminokwasów i białek w roślinie oraz polepsza wartość technologiczną plonów.

Atutami saletry amonowej ANWIL jest zawartość magnezu w każdej granulce, odporność na zbrylanie, bardzo niska zawartość wody i jednorodna granulacja pozwalająca na równomierny wysiew. Magnez, którym jest wzbogacona saletra, jest pierwiastkiem niezbędnym do wzrostu i rozwoju roślin, dlatego sprzyja budowie tkanek i przemianie materii.

Pakowanie saletry amonowej ANWIL

Saletra amonowa ANWIL jest pakowana:

  • w opakowania 50 kg i 500 kg.

Archiwalne ceny nawozu ANWIL saletra amonowa

ANWIL saletra amonowa - cena w województwach

ANWIL saletra amonowa - cena w województwach
Województwo Detal netto
kujawsko-pomorskie 2 650,00 zł
małopolskie 3 900,00 zł
mazowieckie 3 000,00 zł
pomorskie 1 981,00 zł
warmińsko-mazurskie 2 100,00 zł