Lubofos 12Aktualizacja:

Lubofos 12 - cena
0,00 zł netto za tonę
Detal Hurt
0,00 zł netto 0,00 zł netto
0,00 zł brutto 0,00 zł brutto
Lubofos 12

Lubofos 12 opis produktu

Nawóz wieloskładnikowy, granulowany. Granulki mają wymiary od 2,0 do 6,3 mm, a ich zawartość wynosi min. 95%. Gęstość nasypowa nawozu wynosi od 1,5 do 1,15 kg/dm³. Lubofos 12 ma bardzo dobre właściwości rozsiewne. Dodatkowo, zawarte w nim mikroelementy poprawiają przyswajalność innych składników.

Przeznaczenie i stosowanie Lubofos 12

Ze względu na wysoką zawartość potasu w stosunku do fosforu, zaleca się używanie nawozu do uprawy roślin okopowych. Znajduje on zastosowanie w nawożeniu wszystkich roślin uprawy polowej. Co więcej, nawóz zawiera w składzie niezbędny dla zwierząt magnez, dlatego jest polecany pod uprawy zbóż i użytków zielonych.

W celu uzyskania najwyższej efektywności, zaleca się stosowanie nawozu przedsiewnie, mieszając z glebą na głębokości 10-15 cm w czasie wykonywania przedsiewnych zabiegów uprawowych. Nawóz ten można stosować na wszystkie gleby, niezależnie od ich zwięzłości i odczynu. Na użytki zielone zaleca się podzielenie dawki na dwie części. Pierwsze nawożenie należy zastosować wczesną wiosną, a drugie po zbiorze pierwszego pokosu lub po drugim wypasie pastwiska.

Skład Lubofos 12

  • 2% tlenek wapnia (CaO) rozpuszczalny w wodzie,
  • 4,5 tlenek magnezu (MgO) całkowity,
  • 6% trójtlenek siarki (SO₃) całkowity,
  • 12% pięciotlenek fosforu (P₂O₅) rozpuszczalny w kwasach mineralnych, w tym co najmniej 55% pięciotlenek fosforu (P₂O₅)) rozpuszczalny w 2% roztworze kwasu mrówkowego,
  • 20% tlenek potasu (K₂O) rozpuszczalny w wodzie.

Pakowanie Lubofos 12

Lubofos 12 pakowany jest:

  • w opakowania po 50 kg i 500 kg.

 

Archiwalne ceny nawozu Lubofos 12