Lubofos CornAktualizacja:

Lubofos Corn - cena
1 004,63 zł netto za tonę
DetalHurt
1 004,63 zł netto 0,00 zł netto
1 085,00 zł brutto 0,00 zł brutto
Lubofos Corn

Lubofos Corn opis produktu

Nawóz WE, granulowany. Granulki mają wymiary od 2 do 6,3 mm, a ich zawartość wynosi min. 95%. Gęstość nasypowa nawozu wynosi od 0,9 do 1,0 kg/dm³. Nawóz ma bardzo dobre właściwości rozsiewne.

Przeznaczenie i stosowanie Lubofos Corn

Nawóz znajduje zastosowanie w nawożeniu kukurydzy, a także grochu, cebuli i lnu. Ze względu na zawartość boru i cynku, zaleca się jego stosowanie pod uprawy owoców i warzyw. Zapewnia on uzyskanie wysokich plonów ziarna, kiszonki i zielonki. Nawóz zaspokaja specyficzne zapotrzebowanie pokarmowe kukurydzy na fosfor i cynk, które są składnikami decydującymi o wysokim plonie.

W celu uzyskania najwyższej efektywności, zaleca się stosowanie nawozu przedsiewnie, mieszając z glebą na głębokości 10-15 cm w czasie wykonywania przedsiewnych zabiegów uprawowych. Lubofos Corn można też stosować w dawce startowej tzn. wysiewać razem z nasionami kukurydzy. Warunkiem wykorzystania nawożenia startowego jest posiadanie typowego siewnika, który umożliwi równoczesny wysiew nasion kukurydzy i nawozu. Siew nawozu w uprawach warzyw należy wykonać podczas zabiegów przygotowujących stanowisko, natomiast w sadownictwie należy nawozić po zbiorze owoców.

Skład Lubofos Corn

  • 0,2% cynk (Zn) całkowity,
  • 0,9% bor (B) całkowity,
  • 2% tlenek wapnia (CaO) rozpuszczalny w wodzie,
  • 5% azot amonowy (N),
  • 10% pięciotlenek fosforu (P₂O₅) rozpuszczalny w kwasach mineralnych, w tym co najmniej 55,0% pięciotlenku fosforu (P₂O₅) rozpuszczalnego w 2% roztworze kwasu mrówkowego,
  • 18,5% trójtlenek siarki (SO₃) całkowity,
  • 21% tlenek potasu (K₂O) rozpuszczalny w wodzie.

Pakowanie Lubofos Corn

Lubofos Corn pakowany jest:

  • w opakowania po 50 kg i 500 kg.

Archiwalne ceny nawozu Lubofos Corn

Lubofos Corn - cena w województwach

Lubofos Corn - cena w województwach
WojewództwoDetal netto
pomorskie1 004,63 zł