Lubofos pod BurakiAktualizacja:

Lubofos pod Buraki - cena
1 014,81 zł netto za tonę
DetalHurt
1 014,81 zł netto 0,00 zł netto
1 096,00 zł brutto 0,00 zł brutto
Lubofos pod Buraki

Lubofos pod Buraki opis produktu

Nawóz WE, granulowany, o bardzo dobrych właściwościach rozsiewnych. Granulki mają wymiary od 2,0 do 6,3 mm, a ich zawartość wynosi min. 95%. Gęstość nasypowa nawozu wynosi od 0,9 do 1,0 kg/dm³.

Przeznaczenie i stosowanie Lubofos pod Buraki

Nawóz stosuje się w uprawie buraka cukrowego, a także pod uprawę warzyw wymagających dobrego zaopatrzenia w bor – warzywa kapustne, marchew, seler. Dodatkowo, ma on zastosowanie w sadownictwie pod drzewa o dużych wymaganiach względem boru – pod jabłonie, wiśnie, grusze i brzoskwinie. Lubofos pod Buraki zapewnia uzyskanie wysokich plonów, a relacja potasu do fosforu (2:1) jest dostosowana do potrzeb buraka. Co więcej, nawóz zaspokaja specyficzne zapotrzebowanie buraka na sód i bor.

Nawóz stosuje się przedsiewnie. Po zastosowaniu należy wymieszać go dobrze z glebą. W skład produktu wchodzi amonowa forma azotu, która jest dobrze wiązana w glebie. Dzięki niej, nawóz można stosować w dowolnym, przedsiewnym terminie. W przypadku dużych dawek składników, zaleca się wykonanie nawożenia nie później niż 10-14 dni przed siewem buraków. W sadownictwie należy nawozić po zbiorze owoców, natomiast w uprawach warzyw, siew nawozu wykonuje się podczas zabiegów przygotowujących stanowisko.

Skład Lubofos pod Buraki

  • 0,2% bor (B) całkowity,
  • 2% tlenek wapnia (CaO) rozpuszczalny w wodzie,
  • 2,2% sód (Na) całkowity,
  • 3,5% azot amonowy (N),
  • 10% pięciotlenek fosforu (P₂O₅) rozpuszczalny w kwasach mineralnych, w tym co najmniej 55,0% pięciotlenku fosforu (P₂O₅) rozpuszczalnego w 2% roztworze kwasu mrówkowego,
  • 14,5% trójtlenek siarki (SO₃) całkowity,
  • 21% tlenek potasu (K₂O) rozpuszczalny w wodzie.

Pakowanie Lubofos pod Buraki

Lubofos pod Buraki pakowany jest:

  • w opakowania po 50 kg i 500 kg.

Archiwalne ceny nawozu Lubofos pod Buraki

Lubofos pod Buraki - cena w województwach

Lubofos pod Buraki - cena w województwach
WojewództwoDetal netto
mazowieckie1 014,81 zł