Lubofos pod BurakiAktualizacja:

Lubofos pod Buraki - cena
0,00 zł netto za tonę
Detal Hurt
0,00 zł netto 0,00 zł netto
0,00 zł brutto 0,00 zł brutto
Lubofos pod Buraki

Lubofos pod Buraki opis produktu

Nawóz WE, granulowany, o bardzo dobrych właściwościach rozsiewnych. Granulki mają wymiary od 2,0 do 6,3 mm, a ich zawartość wynosi min. 95%. Gęstość nasypowa nawozu wynosi od 0,9 do 1,0 kg/dm³.

Przeznaczenie i stosowanie Lubofos pod Buraki

Nawóz stosuje się w uprawie buraka cukrowego, a także pod uprawę warzyw wymagających dobrego zaopatrzenia w bor – warzywa kapustne, marchew, seler. Dodatkowo, ma on zastosowanie w sadownictwie pod drzewa o dużych wymaganiach względem boru – pod jabłonie, wiśnie, grusze i brzoskwinie. Lubofos pod Buraki zapewnia uzyskanie wysokich plonów, a relacja potasu do fosforu (2:1) jest dostosowana do potrzeb buraka. Co więcej, nawóz zaspokaja specyficzne zapotrzebowanie buraka na sód i bor.

Nawóz stosuje się przedsiewnie. Po zastosowaniu należy wymieszać go dobrze z glebą. W skład produktu wchodzi amonowa forma azotu, która jest dobrze wiązana w glebie. Dzięki niej, nawóz można stosować w dowolnym, przedsiewnym terminie. W przypadku dużych dawek składników, zaleca się wykonanie nawożenia nie później niż 10-14 dni przed siewem buraków. W sadownictwie należy nawozić po zbiorze owoców, natomiast w uprawach warzyw, siew nawozu wykonuje się podczas zabiegów przygotowujących stanowisko.

Skład Lubofos pod Buraki

  • 0,2% bor (B) całkowity,
  • 2% tlenek wapnia (CaO) rozpuszczalny w wodzie,
  • 2,2% sód (Na) całkowity,
  • 3,5% azot amonowy (N),
  • 10% pięciotlenek fosforu (P₂O₅) rozpuszczalny w kwasach mineralnych, w tym co najmniej 55,0% pięciotlenku fosforu (P₂O₅) rozpuszczalnego w 2% roztworze kwasu mrówkowego,
  • 14,5% trójtlenek siarki (SO₃) całkowity,
  • 21% tlenek potasu (K₂O) rozpuszczalny w wodzie.

Pakowanie Lubofos pod Buraki

Lubofos pod Buraki pakowany jest:

  • w opakowania po 50 kg i 500 kg.

Archiwalne ceny nawozu Lubofos pod Buraki