PolidapAktualizacja:

Polidap - cena
3 272,22 zł netto za tonę
Detal Hurt
3 272,22 zł netto 0,00 zł netto
3 534,00 zł brutto 0,00 zł brutto
Polidap

Polidap opis produktu

Nawóz wieloskładnikowy o równomiernych, szarych granulach o wielkości od 2 do 5 mm. Granule powlekane, nie zbrylające się trwale, a ich zawartość wynosi co najmniej 92%. Gęstość nasypowa nawozu wynosi 0,9 – 1,0 kg/dm3.

Przeznaczenie i stosowanie Polidap

Nawóz stosuje się pod wszystkie rośliny uprawne – zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe i okopowe, na użytkach zielonych, a także w uprawie warzyw i sadownictwie. Zaleca się jego stosowanie w pierwszej kolejności na gleby ubogie w fosfor. W celu uzyskania najwyższej efektywności, Polidap stosuje się przedsiewnie mieszając z glebą na głębokość 10-20 cm.

Nawóz można stosować wczesną wiosną, pogłównie na rośliny ozime. Uprawy wieloletnie należy nawozić wiosną. Dodatkowo, nawóz ten można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z mocznikiem, saletrą amonową i z saletrzakiem/Salmagiem®, a w dowolnym czasie z solą potasową.

Skład Polidap

W skład nawozu wchodzi 18% azotu (N) w formie amonowej i 46% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie, czyli przyswajalnego w formie fosforanu jedno i dwuamonowego, w tym 41% rozpuszczalnego w wodzie. Dodatkowo nawóz zawiera 5% trójtlenku siarki (SO3) rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu.

Korzyści zastosowania Polidap

Amonowa forma azotu wolno pobierana przez rośliny, wpływa na harmonijny wzrost i rozwój, a także dobre ukorzenienie roślin. Dodatkowo wspomaga pobieranie fosforu i ogranicza nadmierne pobieranie potasu. Fosfor, który jest w formie fosforanu amonowego jest najlepiej przyswajalną formą tego składnika. Jest to forma dobrze pobierana również w warunkach niedoboru wody w glebie.

Stosowanie nawozu wieloskładnikowego Polidap ogranicza skutki nadmiernych dawek azotu i zwiększa odporność roślin. Co więcej, wpływa na pełne kwitnienie i równomierne dojrzewanie, a także poprawia jakość plonu.

Pakowanie i transport Polidap

Polidap jest pakowany:

  • po 50 kg±1% w worki polietylenowe z nadrukiem,
  • w elastyczne kontenery po 500 kg±1% lub więcej, tzw. big-bagi.

Nawóz należy przewozić środkami transportu, zabezpieczając produkt przed działaniem wody, opadów atmosferycznych, bezpośrednim nasłonecznieniem i uszkodzeniem opakowania.

 

Archiwalne ceny nawozu Polidap

Polidap - cena w województwach

Polidap - cena w województwach
Województwo Detal netto
małopolskie 2 944,44 zł
pomorskie 3 600,00 zł