Polifoska 21Aktualizacja:

Polifoska 21 - cena
0,00 zł netto za tonę
Detal Hurt
0,00 zł netto 0,00 zł netto
0,00 zł brutto 0,00 zł brutto
Polifoska 21

Polifoska 21 opis produktu

Nawóz azotowy o równomiernych, jasnoszarych granulach o wymiarach od 2 do 5 mm. Ich zawartość wynosi co najmniej 92%. Środki antyzbrylające zabezpieczają nawóz Polifoska 21 przed trwałym zbrylaniem. Dodatkowo, jest nawozem higroskopijnym, a jego gęstość nasypowa wynosi 0,90 – 1,00 kg/dm³.

Nawóz powstaje na skutek zmieszania siarczanu amonu, mocznika i drobno zmielonego magnezytu. Amidowa forma azotu przechodzi w glebie w formę amonową (dostępną dla roślin), a następnie azotanową. Azot jest udostępniany roślinom równomiernie, ponieważ procesy te zachodzą bardzo wolno. Azot nie ulega wymywaniu z gleby, dlatego jego straty są małe.

Przeznaczenie i stosowanie Polifoska 21

Nawóz zaleca się stosować wiosną, pogłównie na rośliny ozime, szczególnie na zboża ozime i rzepak ozimy. Dodatkowo znajduje on zastosowanie wiosną pod wszystkie inne rośliny uprawne – kukurydzę, zboża jare, rośliny przemysłowe i okopowe, a także w uprawie warzyw i sadownictwie. Polifoskę 21 stosuje się w nawożeniu roślin strączkowych, ziemniaka, cebuli, pora, chrzanu i czosnku oraz roślin krzyżowych – rzepak, gorczyca, rzepik, kapusty, kalarepa, kalafior. Nawóz jest szczególnie efektywny na użytkach zielonych i glebach organicznych.

Stosując Polifoskę 21 przedsiewnie, należy płytko wymieszać ją z glebą – na głębokość kilku cm. Uprawy wieloletnie należy nawozić wiosną. Nawóz azotowy ze względu na higroskopijność można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z POLIDAPEM®, POLIFOSKAMI®, POLIMAGIEM® S i solą potasową.

Skład Polifoska 21

W skład nawozu wchodzi:

  • 21% azotu (N),
  • 8% azotu amidowego (N),
  • 13% azotu amonowego (N).

Dodatkowo, nawóz zawiera 24% magnezu (MgO) całkowitego w formie węglanu i siarczanu rozpuszczalnego w wodzie i 35% trójtlenku siarki (SO3), czyli 14% siarki rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu.

Zawartość fosforu może przekraczać 0,5% P2O5.

Korzyści zastosowania Polifoska 21

Nawóz daje możliwość zastosowania wiosną azotu i siarki. Rośliny są uodpornione i zabezpieczone w siarkę od początku wiosennej wegetacji, dzięki dużej zawartości siarki siarczanowej, doskonale rozpuszczalnej w wodzie. Dodatek dobrze rozpuszczalnego magnezu w początkowych fazach płytko ukorzenionych roślin poprawia zaopatrzenie wczesnowiosenne.

Skład chemiczny nawozu wpływa na dobre ukorzenienie i prawidłowy rozwój roślin od wczesnej wiosny. Dodatkowo, zwiększa ich odporność, a także wpływa na poprawę jakości oraz wysoki plon.

Pakowanie i transport Polifoska 21

Polifoska 21 pakowana jest:
  • po 50 kg±1% w worki polietylenowe z nadrukiem,
  • w elastyczne kontenery po 500 kg±1% lub więcej, tzw. big-bagi.
Nawóz należy przewozić środkami transportu, zabezpieczając produkt przed działaniem wody, opadów atmosferycznych, bezpośrednim nasłonecznieniem i uszkodzeniem opakowania.

Archiwalne ceny nawozu Polifoska 21