DOLOMAGAktualizacja:

DOLOMAG - cena
629,63 zł netto za tonę
Detal Hurt
629,63 zł netto 0,00 zł netto
680,00 zł brutto 0,00 zł brutto
DOLOMAG

Dolomag G opis produktu

Naturalne dwuskładnikowe wapno magnezowe w formie granulowanej, wyprodukowane z bardzo drobno rozdrobnionego dolomitu pochodzącego ze złóż triasowych na terenie Polski. Granulki mają wymiary od 2,0 do 6,0 mm, a ich zawartość wynosi min. 95%. Gęstość nasypowa nawozu wynosi od 1,1 do 1,3 kg/dm³, wilgotność 5% ±2.

Przeznaczenie i stosowanie Dolomag G

Wapnowanie należy wykonać w tradycyjnych okresach agrotechnicznych w uprawie wiosennej i jesiennej, zaleca się przeprowadzić nawożenie możliwie najwcześniej po zbiorach na wilgotną glebę. Na trwałych użytkach zielonych nawożenie najlepiej wykonać w okresie poza wegetacyjnym, tj. po zbiorze ostatniego pokosu lub po wypasie zwierząt. Dzięki granulowanej formie nawozu można wysiewać dokarmiająco również pogłównie według indywidualnych potrzeb danej uprawy.

Dolomag G to nawóz przeznaczony do zachowawczego wapnowania każdego rodzaju gleby i nawożenia wszystkich gatunków roślin w uprawach polowych, sadowniczych i ogrodniczych oraz użytków zielonych.

Skład Dolomag G

  • tlenek wapnia (CaO) 30÷34%
  • tlenek magnezu (MgO) 16÷20%
  • liczba zobojętnienia min. 50

Korzyści zastosowania Dolomag G

Maksymalne rozdrobnienie surowca gwarantuje dobrą rozpuszczalność w glebie i szybkie działanie nawozu (regulacja pH), które jest istotą nowoczesnych produktów magnezowych. Wysoka zawartość aktywnego, naturalnego magnezu i wapnia zapewnia odpowiednie odżywianie roślin tymi pierwiastkami w konsekwencji czego działa na stymulację prawidłowego rozwoju systemu korzeniowego. Dolomag G to nawóz o szerokiej i uniwersalnej aplikacji, która pozwala na jego użycie na każdym etapie rozwoju uprawy.

Pakowanie i transport Dolomag G

Dolomag G jest pakowana:

  • w big bagi o pojemności 500 kg i 25 kg.

Archiwalne ceny nawozu DOLOMAG

DOLOMAG - cena w województwach

DOLOMAG - cena w województwach
Województwo Detal netto
wielkopolskie 629,63 zł