KUJAWIT Wapno nawozowe węglanoweAktualizacja:

KUJAWIT Wapno nawozowe węglanowe - cena
0,00 zł netto za tonę
Detal Hurt
0,00 zł netto 0,00 zł netto
0,00 zł brutto 0,00 zł brutto
KUJAWIT Wapno nawozowe węglanowe

Przeznaczenie, stosowanie i opis KUJAWIT Wapno nawozowe węglanowe

  Kujawit to wapno nawozowe, węglanowe, które charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością wapnia Jest polecane szczególnie na gleby lekkie i średnie. Stosowane do wapnowania gleb, a tym samym w celu zmiany odczynu podłoża na bardziej zasadowy, sprzyjający wielu roślinom uprawnym. Wapno nawozowe odmiany 04, o bardzo drobnym uziarnieniu (99% < 0,125 mm).

Korzyści stosowania KUJAWIT Wapno nawozowe węglanowe

Wapnowanie eliminuje toksyczny glin w glebie. Na jego obecność najsilniej reagują rośliny wrażliwe, np. jęczmień. Wysoki poziom wapnia wspomaga budowę silnego systemu korzeniowego rośliny, czemu sprzyja dostateczna ilość kationów wapnia i wzrost dostępności fosforu, który stymuluje wzrost korzeni w głąb profilu glebowego. Gleby bogate w wapń wykazują lepszą gospodarkę składnikami pokarmowymi, rośliny dobrze ukorzenione pobierają te składniki z głębszych warstw profilu glebowego.
Zmiana pH na bardziej zasadowy sprzyja tworzeniu struktury agregatowej gleby i tym samym poprawia warunki wodno-powietrzne, co z kolei przekłada się na poprawę warunków wzrostu korzeni, lepsze przemieszczanie się wody i składników pokarmowych w glebie.

Skład KUJAWIT Wapno nawozowe węglanowe

  • tlenek wapnia (CaO ) 45-52 %,
  • przesiew <2mm ok. 94%,
  • przesiew <0,5mm ok.54%,
  • węglan wapnia (CaCO3) 80,34-92,56%.

 

Pakowanie KUJAWIT Wapno nawozowe węglanowe
  • w opakowaniach o pojemności 1000 kg i luzem.

Należy je przechowywać w suchym i wentylowanym miejscu. Nie przechowywać w pobliżu kwasów.