Nordkalk AtriGran HumicAktualizacja:

Nordkalk AtriGran Humic - cena
0,00 zł netto za tonę
Detal Hurt
0,00 zł netto 0,00 zł netto
0,00 zł brutto 0,00 zł brutto
Nordkalk AtriGran Humic

Nordkalk AtriGran Humic opis produktu, przeznaczenie i stosowanie

Środek wapnujący Nordkalk AtriGran Humic zaleca się stosować na wszystkich rodzajach gleb kwaśnych niezależnie od ich kategorii agronomicznej, a szczególnie na glebach ubogich w próchnicę zarówno w uprawach rolniczych, sadowniczych i ogrodniczych. W wyniku zastosowania odpowiednich dawek Nordkalk AtriGran Humic głównie korygujemy kwasowość gleby i nadajemy glebie odpowiedni odczyn. Dodatkowo możemy zwiększyć zawartość kwasów humusowych, przyspieszyć mineralizację resztek pożniwnych, zmniejszyć wymywanie makroelementów z gleby i jednocześnie zwiększyć jej żyzność. W uprawach jednorocznych stosować przedsiewnie poza okresem wegetacji od późnego lata do wczesnej wiosny. W uprawach wieloletnich i na użytkach zielonych stosujemy pogłównie,
najlepiej późną jesienią.

Korzyści stosowania Nordkalk AtriGran Humic

AtriGran Humic dostarcza naturalnego węgla stymulującego aktywność mikroorganizmów, zwiększa pojemności sorpcyjną, a także skuteczne akumuluje składniki odżywcze. Równomierne uwalniania jonów Ca, Mg, K i innych kationów, przy czym zwiększa wchłanianie składników pokarmowych przez rośliny.
Nawóz ten ogranicza negatywne działanie metali ciężkich oraz pozostałości pestycydów przez co poprawia jakość przechowywania warzyw i owoców.

Skład Nordkalk AtriGran Humic

  • tlenek wapnia (CaO w suchej masie) 50 %
  • tlenek magnezu (MgO w suchej masie) 1%
  • liczba zobojętnienia 51%
  • rekatywność 99%
Pakowanie i transport Nordkalk AtriGran Humic

Nordkalk AtriGran Humic jest pakowany:

  • w big bagi o pojemności 25 kg.