Saletrzak 27 standardAktualizacja:

Saletrzak 27 standard - cena
2 278,43 zł netto za tonę
Detal Hurt
2 278,43 zł netto 0,00 zł netto
2 460,67 zł brutto 0,00 zł brutto
Saletrzak 27 standard

Saletrzak 27 Standard opis produktu

Nawóz granulowany nie zbrylający się trwale. Ma postać równomiernych granul o zabarwieniu od brązowego do beżowego. Granule stanowią nie mniej niż 94% masy nawozu, a ich wielkość wynosi od 0,6 do 4,0 mm. Gęstość nasypowa produktu wynosi 1,02 kg/ dm3.

W skład Saletrzaka 27 Standard wchodzi azotan amonu (saletra amonowa) oraz mączka dolomitowa, zawierająca wapń i magnez.
Produkt zawiera 27% azotu (N), w tym 13,5% w formie amonowej i 13,5% w formie saletrzanej. Dodatkowo zawiera 4% magnezu całkowitego (MgO) oraz 2% wapnia rozpuszczalnego w wodzie (CaO).

Przeznaczenie i stosowanie Saletrzak 27 Standard

Produkt przeznaczony jest do stosowania jako uniwersalny nawóz azotowy pod wszystkie rośliny uprawne, takie jak: zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe, okopowe i pastewne, na użytkach zielonych oraz ma zastosowanie w uprawie warzyw i sadownictwie od wiosny do lata.

Najlepiej po wysianiu wymieszać go z glebą ze względu na zawartość wapnia i magnezu w każdej granuli. Saletrzak 27 Standard to produkt higroskopijny, dlatego można go mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z Polidapem®, Polifoskami®, Polimagiem® S oraz z solą potasową, pod warunkiem że nawozy są suche.

Przy stosowaniu pogłównym, gdy nie ma możliwości wymieszania z glebą, produkt należy stosować na wilgotną glebę lub przed spodziewanym deszczem.

Korzyści zastosowania Saletrzak 27 Standard

W skład Saletrzaku 27 Standard wchodzi wolniej działający azot w formie amonowej oraz szybko działający azot saletrzany. Przez zawartość dwóch form azotu w równych ilościach, nawóz ten stanowi uniwersalny nawóz azotowy na nasze warunki klimatyczno-glebowe.

Azot amonowy jest wolno pobierany przez rośliny, nie ulega wymywaniu z gleby oraz wpływa na dobre ukorzenienie roślin. Co więcej, wspomaga pobieranie fosforu i ogranicza nadmierne pobieranie potasu. Saletrzana forma azotu, przyspiesza wegetację roślin krótko po zastosowaniu nawozu. Dzięki niej, wiosną rośliny przyspieszają swoją regenerację po zimowym osłabieniu.

W okresie wegetacji, nawóz podawany przed fazami największego zapotrzebowania roślin powoduje ich prawidłowy wzrost. Rośliny bardzo dobrze reagują na dodatek wapnia i magnezu we wczesnych fazach rozwojowych, gdy są jeszcze płytko ukorzenione.

Pakowanie i transport Saletrzak 27 Standard

Saletrzak 27 standard jest pakowany:

  • po 25 lub 50 kg±1% w worki polietylenowe z nadrukiem,
  • w elastyczne kontenery po 500 kg±1% lub więcej, tzw. big-bagi.

Archiwalne ceny nawozu Saletrzak 27 standard

Saletrzak 27 standard - cena w województwach

Saletrzak 27 standard - cena w województwach
Województwo Detal netto
lubelskie 1 014,00 zł
małopolskie 2 221,30 zł
opolskie 3 600,00 zł