Saletrzak 27 standardAktualizacja:

Saletrzak 27 standard - cena
866,82 zł netto za tonę
DetalHurt
866,82 zł netto 790,00 zł netto
936,16 zł brutto 853,20 zł brutto
Saletrzak 27 standard

Saletrzak 27 Standard opis produktu

Nawóz granulowany nie zbrylający się trwale. Ma postać równomiernych granul o zabarwieniu od brązowego do beżowego. Granule stanowią nie mniej niż 94% masy nawozu, a ich wielkość wynosi od 0,6 do 4,0 mm. Gęstość nasypowa produktu wynosi 1,02 kg/ dm3.

W skład Saletrzaka 27 Standard wchodzi azotan amonu (saletra amonowa) oraz mączka dolomitowa, zawierająca wapń i magnez.
Produkt zawiera 27% azotu (N), w tym 13,5% w formie amonowej i 13,5% w formie saletrzanej. Dodatkowo zawiera 4% magnezu całkowitego (MgO) oraz 2% wapnia rozpuszczalnego w wodzie (CaO).

Przeznaczenie i stosowanie Saletrzak 27 Standard

Produkt przeznaczony jest do stosowania jako uniwersalny nawóz azotowy pod wszystkie rośliny uprawne, takie jak: zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe, okopowe i pastewne, na użytkach zielonych oraz ma zastosowanie w uprawie warzyw i sadownictwie od wiosny do lata.

Najlepiej po wysianiu wymieszać go z glebą ze względu na zawartość wapnia i magnezu w każdej granuli. Saletrzak 27 Standard to produkt higroskopijny, dlatego można go mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z Polidapem®, Polifoskami®, Polimagiem® S oraz z solą potasową, pod warunkiem że nawozy są suche.

Przy stosowaniu pogłównym, gdy nie ma możliwości wymieszania z glebą, produkt należy stosować na wilgotną glebę lub przed spodziewanym deszczem.

Korzyści zastosowania Saletrzak 27 Standard

W skład Saletrzaku 27 Standard wchodzi wolniej działający azot w formie amonowej oraz szybko działający azot saletrzany. Przez zawartość dwóch form azotu w równych ilościach, nawóz ten stanowi uniwersalny nawóz azotowy na nasze warunki klimatyczno-glebowe.

Azot amonowy jest wolno pobierany przez rośliny, nie ulega wymywaniu z gleby oraz wpływa na dobre ukorzenienie roślin. Co więcej, wspomaga pobieranie fosforu i ogranicza nadmierne pobieranie potasu. Saletrzana forma azotu, przyspiesza wegetację roślin krótko po zastosowaniu nawozu. Dzięki niej, wiosną rośliny przyspieszają swoją regenerację po zimowym osłabieniu.

W okresie wegetacji, nawóz podawany przed fazami największego zapotrzebowania roślin powoduje ich prawidłowy wzrost. Rośliny bardzo dobrze reagują na dodatek wapnia i magnezu we wczesnych fazach rozwojowych, gdy są jeszcze płytko ukorzenione.

Pakowanie i transport Saletrzak 27 Standard

Saletrzak 27 standard jest pakowany:

  • po 25 lub 50 kg±1% w worki polietylenowe z nadrukiem,
  • w elastyczne kontenery po 500 kg±1% lub więcej, tzw. big-bagi.

Archiwalne ceny nawozu Saletrzak 27 standard

Saletrzak 27 standard - cena w województwach

Saletrzak 27 standard - cena w województwach
WojewództwoDetal netto
kujawsko-pomorskie-
lubelskie865,76 zł
małopolskie844,91 zł
mazowieckie787,04 zł
opolskie990,74 zł
podkarpackie870,37 zł
świętokrzyskie826,94 zł
wielkopolskie1 027,78 zł