Saletrosan 26Aktualizacja:

Saletrosan 26 - cena
1 632,66 zł netto za tonę
Detal Hurt
1 632,66 zł netto 1 400,00 zł netto
1 763,22 zł brutto 1 512,00 zł brutto
Saletrosan 26

Saletrosan 26 opis produktu

Nawóz granulowany w postaci równomiernych granul o zabarwieniu od brązowego do beżowego. Jest zabezpieczony środkami antyzbrylającymi, dlatego nie zbryla się trwale. Granule są wielkości od 2 do 6 mm i stanowią nie mniej niż 95% masy nawozu. Gęstość nasypowa nawozu wynosi 0,98 kg/dm3.

Przeznaczenie i stosowanie Saletrosan 26

Nawóz stosuje się wiosną, pogłównie na rośliny ozime, szczególnie na rzepak ozimy i zboża ozime. Dodatkowo, używa się go wczesną wiosną pod wszystkie inne rośliny uprawne – zboża jare, kukurydzę, rośliny przemysłowe i okopowe oraz w uprawie warzyw i sadownictwie. Co więcej, znajduje on zastosowanie w nawożeniu roślin krzyżowych – rzepak, rzepik, gorczyca, kapusty, kalafior, kalarepa oraz roślin strączkowych, ziemniaka, cebuli, pora, czosnku i chrzanu. Nawóz jest bardzo efektywny na glebach organicznych, szczególnie na użytkach zielonych.

Nawóz stosowany przedsiewnie najlepiej wymieszać płytko z glebą, natomiast stosując go pogłównie, najlepiej użyć go przed spodziewanym deszczem. Uprawy wieloletnie nawozi się wiosną. Ze względu na higroskopijność, Saletrosan 26 można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z Polidapem®, Polifoskami®, Polimagiem® S oraz z solą potasową, pod warunkiem że nawozy są suche.

Skład Saletrosan 26

Nawóz to mieszanina azotanu amonu i siarczanu amonu z dodatkiem mączki dolomitowej, bogatej w wapń i magnez.

Nawóz zawiera:

  • 26% azotu (N),
  • 18,7% azotu amonowego (N),
  • 7,3% azotu azotanowego (N).

Zawiera także 13% siarki (S) [stanowi to 32,5% w przeliczeniu na trójtlenek siarki (SO3)], rozpuszczalnej w wodzie w formie siarczanu.

Korzyści zastosowania Saletrosan 26

Nawóz daje możliwość zastosowania wiosną azotu i siarki. Amonowa forma azotu nie ulega wymywaniu z gleby, jest wolno pobierana przez rośliny i wpływa na dobre ukorzenienie roślin. Dodatkowo, wspomaga pobieranie fosforu i ogranicza nadmierne pobieranie potasu. Zawartość szybko działającej, saletrzanej formy azotu przyspiesza wegetację roślin krótko po zastosowaniu nawozu. Wiosną przyspiesza regenerację roślin po zimowym osłabieniu.

Siarka siarczanowa zawarta w nawozie w dużych ilościach, jest doskonale rozpuszczalna w wodzie. Uodparnia ona rośliny i zabezpiecza je w siarkę już od początku wiosennej wegetacji. Należy pamiętać, że największe niedobory siarki w glebie występują zawsze wczesną wiosną, po zimowym wymyciu z gleby.

Stosowanie nawozu wpływa na dobre ukorzenienie roślin, zwiększa dynamikę ich wzrostu już we wczesnych fazach rozwojowych oraz poprawia ich odporność. Decyduje przez to o wzroście plonu i poprawie jego jakości.

Pakowanie i transport Saletrosan 26

Saletrosan 26 jest pakowany:

  • po 25 lub 50 kg±1% w worki polietylenowe z nadrukiem,
  • w elastyczne kontenery po 500 kg±1% lub więcej, tzw. big-bagi.

Nawóz należy przewozić środkami transportu, zabezpieczając produkt przed działaniem wody, opadów atmosferycznych, bezpośrednim nasłonecznieniem i uszkodzeniem opakowania.

Archiwalne ceny nawozu Saletrosan 26

Saletrosan 26 - cena w województwach

Saletrosan 26 - cena w województwach
Województwo Detal netto
opolskie 2 129,08 zł
lubelskie 1 560,19 zł
łódzkie 1 659,73 zł
małopolskie 1 703,71 zł
mazowieckie 1 604,17 zł
podkarpackie 1 601,85 zł
podlaskie 1 287,04 zł
pomorskie 1 370,37 zł