Saletrzak 27 standard z boremAktualizacja:

Saletrzak 27 standard z borem - cena
1 074,07 zł netto za tonę
DetalHurt
1 074,07 zł netto 0,00 zł netto
1 160,00 zł brutto 0,00 zł brutto
Saletrzak 27 standard z borem

Saletrzak 27 standard z borem opis produktu

Nawóz granulowany w postaci równomiernych granul o zabarwieniu od brązowego do beżowego, wielkości od 0,6 do 4,0 mm. Stanowią one nie mniej niż 94% masy nawozu. Granule powlekane, nie zbrylają się trwale. Gęstość nasypowa nawozu wynosi około 1 kg/dm3.

Przeznaczenie i stosowanie Saletrzak 27 standard z borem

Uniwersalny nawóz azotowy zalecany jest do stosowania w pierwszej kolejności pod rzepak oraz kukurydzę i buraka w uprawie na oborniku, jak i bez obornika. Używa się go także pod inne rośliny okopowe – ziemniaka, marchew pastewną, rośliny motylkowe, a także w uprawie warzyw – m.in. cebuli, pora, warzyw kapustnych i korzeniowych oraz w sadownictwie.

W przypadku stosowania pod zboża i trawy w uprawie polowej, a także na użytkach zielonych, nawóz należy stosować w ograniczonych dawkach. Nie należy przekraczać 0,5 kg dawki boru (do 250 kg/ha masy nawozu). Saletrzak 27 Standard z borem zaleca się stosować na gleby ubogie w bor, których w Polsce jest ponad 80%.

Najlepiej po wysianiu wymieszać nawóz z glebą. Przy stosowaniu pogłównym, gdy nie ma możliwości wymieszania z glebą, zaleca się stosować nawóz na wilgotną glebę lub przed spodziewanym deszczem. Ze względu na higroskopijność, nawóz można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z PODLIDAPEM®, POLIFOSKAMI®, POLIMAGIEM® S oraz z solą potasową, pod warunkiem, że nawozy są suche.

Skład Saletrzak 27 standard z borem

Saletrzak 27 standard z borem to azotan amonu (saletra amonowa) z dodatkiem (wypełniaczem) mączki dolomitowej, zawierającej wapń i magnez. Nawóz zawiera 27% azotu (N), w tym w formie amonowej 13,5% i 13,5% w formie saletrzanej. W składzie występuje też 2% wapnia (CaO) rozpuszczalnego w wodzie i 4% magnezu całkowitego (MgO). Dodatkowo, nawóz zawiera 0,2% boru (B) bardzo dobrze przyswajalnego, czyli rozpuszczalnego w wodzie.

Korzyści zastosowania Saletrzak 27 standard z borem

Nawóz zawiera w takich samych ilościach dwie formy azotu. Pierwszą jest wolniej działający azot w formie amonowej, natomiast drugą jest szybko działający azot saletrzany. Amonowa forma azotu nie ulega wymywaniu z gleby, jest wolno pobierana przez rośliny i wpływa na dobre ukorzenienie roślin. Dodatkowo, wspomaga pobieranie fosforu i ogranicza nadmierne pobieranie potasu. Szybko działająca saletrzana forma azotu przyspiesza wegetację roślin krótko po zastosowaniu nawozu. Wiosną przyspiesza regenerację roślin po zimowym osłabieniu. W okresie wegetacji stosowany przed fazami największego zapotrzebowania roślin powoduje ich prawidłowy wzrost.

Bor odpowiada za prawidłowy rozwój stożka wzrostu, budowę ścian komórkowych (zwiększa odporność), a także reguluje procesy kwitnienia, zapylania oraz zawiązywania nasion i owoców. Dodatkowo zapewnia pełny rozwój kolb, kłosów, łuszczyn i strąków. Zawarte w składzie nawozu dwie formy azotu w tych samych ilościach przyczyniają się do tego, że w naszych warunkach klimatyczno–glebowych Saletrzak 27 standard z borem jest uniwersalnym nawozem azotowym.

Pakowanie i transport Saletrzak 27 standard z borem

Saletrzak 27 standard z borem jest pakowany:

  • po 25 lub 50 kg± w worki polietylenowe z nadrukiem,
  • w elastyczne kontenery po 500 kg± lub więcej, tzw. big-bagi,
  • luzem.

Nawóz należy przewozić środkami transportu, zabezpieczając produkt przed działaniem wody, opadów atmosferycznych, bezpośrednim nasłonecznieniem i uszkodzeniem opakowania.

Archiwalne ceny nawozu Saletrzak 27 standard z borem

Saletrzak 27 standard z borem - cena w województwach

Saletrzak 27 standard z borem - cena w województwach
WojewództwoDetal netto
kujawsko-pomorskie1 074,07 zł